  • CK45-B3FD221KYNN
CK45-B3FD221KYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3FD221KYNN
HK JDW NO:
769-CK45-B3FD221KYNN
Datasheet:
CK45-B3FD221KYNN
Description:
CK45 220pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.217Dia 5.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 9737
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3FD221KYNN
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    2224
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • Length
    5.5mm
  • Thickness
    6mm