  • CKCA43C0G1H330K
CKCA43C0G1H330K
advertisement
Manufacturer No:
CKCA43C0G1H330K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CKCA43C0G1H330K
Purchasing and Inquiry
CKCA43C0G1H330K Overview
30ppm/Cel ppm/°C is the temperature coefficient.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
CKCA43C0G1H330K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
CKCA43C0G1H330K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCA43C0G1H330K applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
CKCA43C0G1H330K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    8
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    4
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Number of Elements
    4
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm