  • CKG32KC0G2E473J335AH
CKG32KC0G2E473J335AH
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KC0G2E473J335AH
HK JDW NO:
769-CKG32KC0G2E473J335AH
Description:
MEGACAP, CKG 0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 1197
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KC0G2E473J335AH
    20 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Thickness (Max)
    0.136 3.45mm
  • Thickness
    3.4544mm