  • CKG32KC0G3A682J335AJ
CKG32KC0G3A682J335AJ
advertisement
Manufacturer No:
CKG32KC0G3A682J335AJ
HK JDW NO:
769-CKG32KC0G3A682J335AJ
Description:
MEGACAP, CKG 6800pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 941
Step5Bar-code shipping tag
CKG32KC0G3A682J335AJ
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.102W 3.60mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    6800pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    1210
  • Height
    3.35mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.6mm
  • Thickness (Max)
    0.136 3.45mm