  • CKR04BX104KRTR1
CKR04BX104KRTR1
advertisement
Manufacturer No:
CKR04BX104KRTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR04BX104KRTR1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR04BX104KRTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm