  • CKR04BX222MP
CKR04BX222MP
advertisement
Manufacturer No:
CKR04BX222MP
HK JDW NO:
66-CKR04BX222MP
Description:
CKR 2.2nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR04BX222MP
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/23
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm
  • Width
    4.826mm
  • Thickness
    2.286mm