  • CKR05BX101KSVTR2
CKR05BX101KSVTR2
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX101KSVTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR05BX101KSVTR2
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 10% Molded
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX101KSVTR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm