  • CKR05BX331MMVTR1
CKR05BX331MMVTR1
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX331MMVTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR05BX331MMVTR1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330pF Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX331MMVTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm