  • CKR06BX273KS
CKR06BX273KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX273KS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR06BX273KS
Description:
CKR 27nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX273KS
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
    Bulk
  • Series
    CKR
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    27nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm
  • Width
    7.37mm
  • Thickness
    2.29mm