  • CKR11BX102KS
CKR11BX102KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR11BX102KS
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR11BX102KS
Description:
CKR 1nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Quantity:
In Stock : 192
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CKR11BX102KS
    Select All
  • Mount
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm