  • CKR11BX681KM
CKR11BX681KM
advertisement
Manufacturer No:
CKR11BX681KM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR11BX681KM
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
CKR 680pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CKR11BX681KM
  • Package / Case
    Molded
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm