  • CKR11BX822KM
CKR11BX822KM
advertisement
Manufacturer No:
CKR11BX822KM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR11BX822KM
Description:
CKR 8.2nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR11BX822KM
  • Series
    CKR
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.07mm