  • CKR16BR335KM
CKR16BR335KM
advertisement
Manufacturer No:
CKR16BR335KM
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR16BR335KM
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
CKR 3.3μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Molded
Step5Bar-code shipping tag
CKR16BR335KM
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Temperature Characteristics Code
    BR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    8.89mm
  • Length
    17.53mm
  • Diameter - Inside
    635 μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
  • Series
    CKR
  • Published
    2008
  • Tolerance
    10%