  • CKR22CG272JR-LL
CKR22CG272JR-LL
advertisement
Manufacturer No:
CKR22CG272JR-LL
HK JDW NO:
66-CKR22CG272JR-LL
Package:
2-DIP
Datasheet:
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR22CG272JR-LL
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Military, MIL-PRF-39014, CKR22
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Military
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2700pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    C0G
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height
    3.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm