  • CKR22CH8R2DP
CKR22CH8R2DP
advertisement
Manufacturer No:
CKR22CH8R2DP
HK JDW NO:
66-CKR22CH8R2DP
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 8.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0H 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR22CH8R2DP
    2
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Height
    3.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.6mm
  • Thickness
    2.34mm