  • CKR24BR334KR
CKR24BR334KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR24BR334KR
HK JDW NO:
66-CKR24BR334KR
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR24 0.33μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BR 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR24BR334KR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    Military
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    7.19mm
  • Height Seated (Max)
    0.320 8.13mm
  • Length
    6.6mm
  • Thickness
    2.34mm