  • CKRD4810-10
CKRD4810-10
advertisement
Manufacturer No:
CKRD4810-10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
HK JDW NO:
166-CKRD4810-10
Package:
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet:
CKRD4810-10
Description:
RELAY SSR SCR 10A AC OUT DIN MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CKRD4810-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    CKR48
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Screw
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Output Type
    AC
  • Circuit
    SPST-NO (1 Form A)
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Throw Configuration
    SPST
  • Relay Type
    Relay
  • Voltage - Load
    48V~530V
  • Load Current
    10A