  • CL02C2R7BO2GNNC
CL02C2R7BO2GNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL02C2R7BO2GNNC
HK JDW NO:
703-CL02C2R7BO2GNNC
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
CL 2.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 6315
Step5Bar-code shipping tag
CL02C2R7BO2GNNC
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    2.7pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm