  • CL0306KRX7R6BB224
CL0306KRX7R6BB224
advertisement
Manufacturer No:
CL0306KRX7R6BB224
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CL0306KRX7R6BB224
Package:
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Datasheet:
CL0306KRX7R6BB224
Description:
CL 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Step5Bar-code shipping tag
CL0306KRX7R6BB224
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    Wide 0603 (1608 Metric), 0306
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.031Lx0.063W 0.80mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Bypass, Decoupling
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    0.5mm
  • Length
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.024 0.60mm