  • CL03A224KQ3NNNH
CL03A224KQ3NNNH
advertisement
Manufacturer No:
CL03A224KQ3NNNH
HK JDW NO:
703-CL03A224KQ3NNNH
Datasheet:
CL03A224KQ3NNNH
Description:
CL 0.22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 118555
Step5Bar-code shipping tag
CL03A224KQ3NNNH
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm