  • CL03A225MP3CRNC
CL03A225MP3CRNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03A225MP3CRNC
HK JDW NO:
703-CL03A225MP3CRNC
Description:
CL 2.2μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 17593
Step5Bar-code shipping tag
CL03A225MP3CRNC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Thickness (Max)
    0.015 0.39mm