  • CL03B151KO3NNNC
CL03B151KO3NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03B151KO3NNNC
HK JDW NO:
703-CL03B151KO3NNNC
Datasheet:
CL03B151KO3NNNC
Description:
CL 150pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 1914
Step5Bar-code shipping tag
CL03B151KO3NNNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    300μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm