  • CL03C101JA3NNNC
CL03C101JA3NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03C101JA3NNNC
HK JDW NO:
703-CL03C101JA3NNNC
Datasheet:
CL03C101JA3NNNC
Description:
CL 100pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 52726
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL03C101JA3NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm