  • CL03C680JA3NNNC
CL03C680JA3NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03C680JA3NNNC
HK JDW NO:
703-CL03C680JA3NNNC
Datasheet:
CL03C680JA3NNNC
Purchasing and Inquiry
CL03C680JA3NNNC Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
CL03C680JA3NNNC Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
CL03C680JA3NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL03C680JA3NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
CL03C680JA3NNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm