  • CL03X104KR3NNNH
CL03X104KR3NNNH
advertisement
Manufacturer No:
CL03X104KR3NNNH
HK JDW NO:
703-CL03X104KR3NNNH
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
CL03X104KR3NNNH
Description:
CL 0.1μF 4V Ceramic Capacitor ±10% X6S 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~105°C Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 1684
Step5Bar-code shipping tag
CL03X104KR3NNNH
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X6S
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
    304.8μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm