  • CL05A105KA5NQNC
CL05A105KA5NQNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A105KA5NQNC
HK JDW NO:
703-CL05A105KA5NQNC
Datasheet:
CL05A105KA5NQNC
Purchasing and Inquiry
CL05A105KA5NQNC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
CL05A105KA5NQNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
CL05A105KA5NQNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05A105KA5NQNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL05A105KA5NQNC
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm