  • CL05A105KQ3LNNC
CL05A105KQ3LNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A105KQ3LNNC
HK JDW NO:
703-CL05A105KQ3LNNC
Datasheet:
CL05A105KQ3LNNC
Description:
CL 1μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Low Profile Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 15794
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05A105KQ3LNNC
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low Profile
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    0.33mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm