  • CL05A105MQ5NNND
CL05A105MQ5NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL05A105MQ5NNND
HK JDW NO:
703-CL05A105MQ5NNND
Datasheet:
CL05A105MQ5NNND
Description:
CL 1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 165665
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05A105MQ5NNND
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    500μm
    Yes
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm