  • CL05A154KP5NNNC
CL05A154KP5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A154KP5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05A154KP5NNNC
Datasheet:
CL05A154KP5NNNC
Description:
CL 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 9350
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05A154KP5NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    Yes
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm