  • CL05A226MQ6N6J8
CL05A226MQ6N6J8
advertisement
Manufacturer No:
CL05A226MQ6N6J8
HK JDW NO:
703-CL05A226MQ6N6J8
Datasheet:
Description:
CL 22μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05A226MQ6N6J8
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    22μF
  • Thickness (Max)
    0.033 0.85mm