  • CL05A334MQ5NNNC
CL05A334MQ5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A334MQ5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05A334MQ5NNNC
Datasheet:
CL05A334MQ5NNNC
Description:
CL 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 16564
Step5Bar-code shipping tag
CL05A334MQ5NNNC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    Yes
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm