  • CL05A335MR5NNNC
CL05A335MR5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A335MR5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05A335MR5NNNC
Datasheet:
CL05A335MR5NNNC
Description:
CL 3.3μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05A335MR5NNNC
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Imperial)
    0402
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Height
    500μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%