  • CL05A475KP5ZRNC
CL05A475KP5ZRNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A475KP5ZRNC
HK JDW NO:
703-CL05A475KP5ZRNC
Datasheet:
Description:
CL 4.7μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 148966
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05A475KP5ZRNC
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Thickness (Max)
    0.026 0.65mm