  • CL05A475MQ5NQNC
CL05A475MQ5NQNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05A475MQ5NQNC
HK JDW NO:
703-CL05A475MQ5NQNC
Datasheet:
CL05A475MQ5NQNC
Description:
CL 4.7μF 6.3V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 15168
Step5Bar-code shipping tag
CL05A475MQ5NQNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Depth
    500μm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm