  • CL05B104KP5NNND
CL05B104KP5NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL05B104KP5NNND
HK JDW NO:
703-CL05B104KP5NNND
Datasheet:
CL05B104KP5NNND
Description:
CL 0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 276861
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05B104KP5NNND
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm