  • CL05B105KQ5NQWC
CL05B105KQ5NQWC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B105KQ5NQWC
HK JDW NO:
703-CL05B105KQ5NQWC
Description:
CL 1μF 6.3V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 208685760
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05B105KQ5NQWC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm