  • CL05B222KA5VPNC
CL05B222KA5VPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B222KA5VPNC
HK JDW NO:
703-CL05B222KA5VPNC
Description:
CL 2200pF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B222KA5VPNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    2200pF
  • Depth
    500μm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    1mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm