  • CL05B223KO5VPNC
CL05B223KO5VPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B223KO5VPNC
HK JDW NO:
703-CL05B223KO5VPNC
Datasheet:
CL05B223KO5VPNC
Description:
CL 0.022μF 16V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 53378
Step5Bar-code shipping tag
CL05B223KO5VPNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm