  • CL05B472KA5NCNC
CL05B472KA5NCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B472KA5NCNC
HK JDW NO:
703-CL05B472KA5NCNC
Datasheet:
CL05B472KA5NCNC
Description:
CL 4700pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B472KA5NCNC
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm