  • CL05B473KA5NNNC
CL05B473KA5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B473KA5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05B473KA5NNNC
Description:
CL 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 61454
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05B473KA5NNNC
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm