  • CL05B473KO5VPNC
CL05B473KO5VPNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B473KO5VPNC
HK JDW NO:
703-CL05B473KO5VPNC
Datasheet:
CL05B473KO5VPNC
Purchasing and Inquiry
CL05B473KO5VPNC Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
CL05B473KO5VPNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with X7R being the highest temperature coefficient
CL05B473KO5VPNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05B473KO5VPNC applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • General electronic equipment
  • Servers, PCs, tablets
Step5Bar-code shipping tag
CL05B473KO5VPNC
  • Case Code (Imperial)
    0402
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.047μF