  • CL05B822KO5NNNC
CL05B822KO5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05B822KO5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05B822KO5NNNC
Datasheet:
CL05B822KO5NNNC
Description:
CL 8200pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05B822KO5NNNC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Discontinued
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm