  • CL05C100CB5NCNC
CL05C100CB5NCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C100CB5NCNC
HK JDW NO:
703-CL05C100CB5NCNC
Datasheet:
CL05C100CB5NCNC
Description:
CL 10pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05C100CB5NCNC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Yes
  • Custom Capabilities
    Other Tol., Volt, Size, Cap. Available
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm