  • CL05C100JB5NNNC
CL05C100JB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C100JB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C100JB5NNNC
Datasheet:
CL05C100JB5NNNC
Purchasing and Inquiry
CL05C100JB5NNNC Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.With a voltage of 50V, it can operate.
CL05C100JB5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL05C100JB5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05C100JB5NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
Step5Bar-code shipping tag
CL05C100JB5NNNC
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm