  • CL05C2R4BB5NNNC
CL05C2R4BB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C2R4BB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C2R4BB5NNNC
Datasheet:
CL05C2R4BB5NNNC
Description:
CL 2.4pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 2337
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05C2R4BB5NNNC
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.4pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    0.5mm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm