  • CL05C3R9CC51PNC
CL05C3R9CC51PNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C3R9CC51PNC
HK JDW NO:
703-CL05C3R9CC51PNC
Datasheet:
CL05C3R9CC51PNC
Description:
CL 3.9pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05C3R9CC51PNC
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Part Status
    Discontinued
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm