  • CL05C6R8CB5NNNC
CL05C6R8CB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C6R8CB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C6R8CB5NNNC
Datasheet:
CL05C6R8CB5NNNC
Purchasing and Inquiry
CL05C6R8CB5NNNC Overview
A 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm size/dimension program is available for this device.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 50V.
CL05C6R8CB5NNNC Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 50V
CL05C6R8CB5NNNC Applications
There are a lot of Samsung Electro-Mechanics CL05C6R8CB5NNNC applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
CL05C6R8CB5NNNC
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    6.8pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm