  • CL05C821JB5NNNC
CL05C821JB5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05C821JB5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05C821JB5NNNC
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
CL05C821JB5NNNC
Description:
CL 820pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 1728
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CL05C821JB5NNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm