  • CL05C8R2CB5NNND
CL05C8R2CB5NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL05C8R2CB5NNND
HK JDW NO:
703-CL05C8R2CB5NNND
Datasheet:
CL05C8R2CB5NNND
Description:
CL 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 5843
Step5Bar-code shipping tag
CL05C8R2CB5NNND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm