  • CL05F104ZP5NNNC
CL05F104ZP5NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL05F104ZP5NNNC
HK JDW NO:
703-CL05F104ZP5NNNC
Datasheet:
CL05F104ZP5NNNC
Description:
CL 0.1μF 10V Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -30°C~85°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CL05F104ZP5NNNC
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Discontinued
    Y5V F
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm